Inauguracja I edycji Programu Mentoringowego Biura Karier PW

Opublikowano: 19.12.2018 16:40

Program Mentoringowy przygotowany został przez Biuro Karier Politechniki Warszawskiej

Pierwsze spotkanie Mentorów i Mentee odbyło się 17 grudnia.

Tablica pamiątkowa poświęcona Janowi Rodowiczowi „Anodzie” uroczyście odsłonięta

Opublikowano: 18.12.2018 15:04

Tablica poświęcona Janowi Rodowiczowi "Anodzie" znajduje się na budynku przy ul. Lwowskiej 7, fot. BPI

W samo południe 18 grudnia zebrani przy ul. Lwowskiej 7 mogli uczestniczyć w ceremonii odsłonięcia tablicy upamiętniającej harcerza, żołnierza i studenta Politechniki Warszawskiej – Jana Rodowicza „Anodę”.

Zajęcia z poniedziałku w środę

Opublikowano: 18.12.2018 14:47

Politechnika Warszawska

W semestrze zimowym, 2 stycznia 2019 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć obowiązującym w poniedziałek.

Rejestracja na studia stacjonarne I stopnia rozpoczynające się w semestrze letnim

Opublikowano: 18.12.2018 12:05

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych zaprasza na studia rozpoczynające się od semestru letniego (luty 2019 r.).
Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia rozpocznie się 6 grudnia 2018 r.

Zespół z PW opracował algorytm do przekształcania wideo w komiks

Opublikowano: 18.12.2018 10:28

Komiks wygenerowany przez Comixify z fragmentu z filmu "Pulp fiction"

Comixify automatycznie wybiera najciekawsze i najważniejsze klatki z przesłanego filmu, a potem układa je, dopasowuje do ramek i przerabia graficznie. Tak powstają kadry komiksu. Projekt stworzyli studenci Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych: inż. Maciej Pęśko, Adam Svystun i inż. Paweł Andruszkiewicz pod opieką naukową pracowników Zakładu Grafiki Komputerowej Instytutu Informatyki: prof. dr. hab. inż. Przemysława Rokity i dr. inż. Tomasza Trzcińskiego.

Zaproszenie na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Janowi Rodowiczowi „Anodzie”

Opublikowano: 18.12.2018 08:16

Źródło: anoda.org

Serdecznie zapraszamy 18 grudnia 2018 r. o godz. 12.00 na ul. Lwowską 7 na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Janowi Rodowiczowi „Anodzie”.

Duet studentek Wydziału Architektury PW wyróżniony w konkursie Great Kemeri Bog Visitor Center

Opublikowano: 17.12.2018 11:37

Projekt centrum dla zwiedzających łotewski park Kemeri autorstwa Marty Buchner i Aleksandry Kubiak

Projekt Marty Buchner i Aleksandry Kubiak został uznany za najlepszy spośród wszystkich zgłoszonych projektów studenckich.

Koncert „Listy do Niepodległej” zwieńczeniem jubileuszowego roku 2018

Opublikowano: 17.12.2018 09:40

Koncert „Listy do Niepodległej”, fot. Biuro Rektora

Widowisko artystyczne, które obejrzeliśmy 15 grudnia 2018 r. w Dużej Auli naszej Uczelni obrazowało historyczny proces utraty i odzyskania niepodległości. Muzyczny spektakl przygotowały zespoły artystyczne Politechniki Warszawskiej.

Uroczyste odsłonięcie Pomnika Prezydenta Ignacego Mościckiego

Opublikowano: 14.12.2018 15:44

Uroczyste odsłonięcie Pomnika Prezydenta Ignacego Mościckiego przed Gmachem Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej, fot. Biuro Rektora

Po niemal 80. latach przed Gmach Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej wrócił pomnik Prezydenta Ignacego Mościckiego. Uroczyste odsłonięcie popiersia z udziałem Tadeusza Deszkiewicza z Kancelarii Prezydenta RP; prof. Jana Szmidta, Rektora Politechniki Warszawskiej; Jana Bastera, Wiceprezesa IPN oraz przedstawicieli środowisk kombatanckich i darczyńców miało miejsce 14 grudnia 2018 r.

Finał akcji Fundacji One Day na PW

Opublikowano: 14.12.2018 10:22

Gwiazdka Fundacji One Day 2018, fot. BPI

Magia - tak można określić jednym słowem to co wydarzyło się 11 grudnia 2018 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. To właśnie wtedy w Dużej Auli odbyła się kolejna Gwiazdka Fundacji One Day. Politechnika Warszawska jest Partnerem Strategicznym Projektu.