Laureaci Konkursu o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego

Opublikowano: 09.07.2020 09:00

8 lipca 2020 r. w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród w czwartej edycji Konkursu o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego.

Badaczka z PW nominowana do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju

Opublikowano: 07.07.2020 15:19

Dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej otrzymała nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii Naukowiec Przyszłości za realizację projektu „Badania właściwości przeciwnowotworowych nano-kryształów 2D karbidków i azotków tytanu – faz MXenes”.

Studia 2020 - ABC Rekrutacji

Opublikowano: 06.07.2020 12:50

Co studiować na PW? Jak zostać studentem? Gdzie i kiedy należy złożyć wymagane dokumenty?

Pierwsze konkursy Centrów Badawczych POB – podsumowanie

Opublikowano: 03.07.2020 16:13

fot. Focus

Wiosną tego roku w ramach Centrów Badawczych POB zostały ogłoszone pierwsze konkursy na granty badawcze. Spośród 260 zgłoszonych wniosków do finansowania zostało skierowanych 110.

Wydział Transportu doceniony w konkursie "Uczelnia Liderów"

Opublikowano: 03.07.2020 10:38

prof. dr hab. inż. Mirosław Siergiejczyk podczas gali

W X edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych Wydział Transportu otrzymał certyfikat i dyplom potwierdzający nadanie Znaku Jakości Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Prof. Mariusz Malinowski wśród laureatów prestiżowej nagrody

Opublikowano: 03.07.2020 09:53

Profesor Mariusz Malinowski

Naukowiec z Wydziału Elektrycznego otrzymał nagrodę IEEE Industrial Electronics Society (IES). Został doceniony za wybitne zasługi dla IEEE Industrial Electronics Society.

Kosmiczni plantatorzy

Opublikowano: 02.07.2020 17:09

Zespół SAMPLE tworzą studenci Studenckiego Koła Astronautycznego i Koła Naukowego Biotechnologów Herbion, fot. SKA

Kinomani kojarzą zapewne „Marsjanina” Ridleya Scotta i widok Matta Damona, rozbitka na Czerwonej Planecie, próbującego w nietradycyjnych warunkach uprawiać ziemniaki. Jego filmowe zmagania z naukowego punktu widzenia miały niewiele sensu, pobudzały jednak do refleksji nad możliwościami wyhodowania roślin jadalnych w warunkach innych niż ziemskie. Nad takim dylematem skupili się nasi studenci uczestniczący w międzynarodowym projekcie IGLUNA 2020.

Studenci z PW wśród finalistów Konkursu Studencki Nobel

Opublikowano: 02.07.2020 13:38

Finaliści Konkursu Studencki Nobel 2020

Kornelia Łukojć z Wydziału Elektrycznego oraz Juliusz Bojarczuk z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych znaleźli się wśród finalistów Konkursu Studencki Nobel 2020. Obie nominacje dotyczą kategorii Nauki Techniczne.

Stanowisko dotyczące ujawnienia danych osobowych kandydatów na Wydziale Architektury PW w r.a. 2020/2021

Opublikowano: 02.07.2020 10:51

fot. freepik/natanaelginting

W dniu 24 czerwca 2020 r. w wyniku niezamierzonego działania na stronie internetowej Wydziału Architektury PW zostały opublikowane dane osobowe kandydatów na studia, zawierające imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer w systemie „Rekrutacja”.

Inżynieria Internetu Rzeczy – nowy kierunek studiów

Opublikowano: 01.07.2020 21:29

Inżynieria Internetu Rzeczy to nowość w ofercie Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, fot. freepik

W tegorocznej rekrutacji kandydaci zainteresowani ofertą edukacyjną Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW mogą wybrać innowacyjny program skupiony wokół technologii Internetu rzeczy.