Student Wydziału Inżynierii Lądowej PW zwycięzcą Wyzwania Młodego Inżyniera

Opublikowano: 04.06.2020 15:43

Mateusz Frydrych

W III edycji Konkursu dla Młodych Inżynierów, zainicjowanego przez magazyn Builder, praca Mateusza Frydrycha, studenta budownictwa, została uznana za najlepszą w swojej kategorii. Jej przedmiotem była analiza konstrukcji mostu im. Ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie.

Prestiżowa międzynarodowa nagroda dla naszego naukowca

Opublikowano: 04.06.2020 10:36

Dr hab. inż. Mateusz Malanowski, prof. PW z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej został laureatem IEEE AESS Fred Nathanson Memorial Radar Award. To nagroda za wyróżniający się wkład w dziedzinę radiolokacji, przyznawana osobom do 40 roku życia.

Pierwszy polski prototyp lasera VCSEL

Opublikowano: 03.06.2020 10:59

Przekrój poprzeczny przez strukturę VCSEL

Za opracowanie i produkcję wynalazku odpowiada konsorcjum składające się z VIGO System, Politechniki Łódzkiej i Politechniki Warszawskiej.

Znamy zwycięzców Konkursu o Nagrodę im. prof. Jana Czochralskiego

Opublikowano: 03.06.2020 10:48

Na zdalnym posiedzeniu, które odbyło się 1 czerwca 2020 roku, Kapituła Konkursu o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego wybrała zwycięzców czwartej edycji Konkursu.

"Puls Biznesu" dla studentów i pracowników PW

Opublikowano: 03.06.2020 10:03

Dzięki współpracy Biura Karier PW z Wydawcą „Pulsu Biznesu” oraz PKN Orlen (Sponsor akcji) studenci i pracownicy naszej uczelni otrzymują bezpłatny dostęp do cyfrowej subskrypcji “Pulsu Biznesu”.

Naukowcy z PW pomogą w pracach nad bezpieczeństwem żywności

Opublikowano: 02.06.2020 17:54

Projekt kierowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej został skierowany do finansowania w konkursie POLNOR 2019 na polsko-norweskie projekty badawcze. Znalazł się wśród siedmiu pozytywnie zaopiniowanych wniosków z kategorii zdrowie i opieka społeczna.

Dwie nagrody dla PW w konkursie KOKOS

Opublikowano: 01.06.2020 10:46

Łódź podwodna OKOŃ w kategorii Smart Robots i bolid e-MaksPower w kategorii Life Upgrade zdobyły główne nagrody w finale ogólnopolskiego Konkursu Konstrukcji Studenckich (KOKOS).

Przywracanie działalności PW - pytania i odpowiedzi

Opublikowano: 29.05.2020 20:34

Politechnika Warszawska częściowo wraca do normalnego funkcjonowania. Ta sytuacja rodzi różne pytania i wątpliwości, dlatego publikujemy wyjaśniania i wskazówki dotyczące nowych zasad działania naszej Uczelni.

Częściowe przywracanie działalności uczelni – przesłanie Rektora PW

Opublikowano: 29.05.2020 15:26

prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej

Nowe zarządzenia Rektora wprowadzają zmiany w funkcjonowaniu Politechniki Warszawskiej. Opowiada o nich prof. Jan Szmidt, nasz Rektor w specjalnym nagraniu. Zapraszamy do słuchania i oglądania.

Nowa jakość w diagnostyce

Opublikowano: 28.05.2020 15:51

Naukowcy pod kierunkiem prof. Elżbiety Malinowskiej z CEZAMAT-u i Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej pracują nad urządzeniami diagnostycznymi do szybkiego oznaczania biomarkerów, w tym do wykrywania wirusów.