Dodatkowy nabór w PW Filii w Płocku

Opublikowano: 11.09.2020 17:16

Kandydatów zapraszamy do dołączenia do grona studentów płockiej filii PW, fot. PW Płock

Politechnika Warszawska Filia w Płocku ogłasza dodatkową rekrutację kandydatów na studia  licencjackieinżynierskie (zaoczne) i magisterskie (dzienne i zaoczne) na kierunki prowadzone na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii oraz w Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych. Zapisy internetowe potrwają 20 września.

Przedstaw na Wydziale oryginał Świadectwa Maturalnego

Opublikowano: 11.09.2020 16:25

fot. BPI

Informujemy, że od dnia 14 września 2020 r. Wydziały mogą prowadzić na terenie Uczelni działania związane z procesem rekrutacji, wymagające bezpośredniego kontaktu osób przyjętych na studia w Politechnice Warszawskie na r. ak. 2020/2021 z pracownikami dziekanatów.

PW wśród laureatów IV edycji programu „Doktorat wdrożeniowy”

Opublikowano: 11.09.2020 14:56

Swoje rozprawy doktorskie w ramach programu będzie realizować 67 kolejnych młodych naukowców.

PARP we współpracy z NCBR uruchomił XXIII edycję konkursu Polski Produkt Przyszłości

Opublikowano: 11.09.2020 10:55

Twórcy innowacyjnych produktów i nowatorskich technologii ponownie mogą powalczyć o nagrody finansowane z UE. 600 tys. zł czeka na zwycięzców XXIII edycji konkursu „Polski Produkt Przyszłości”, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Przedsiębiorcy, jednostki naukowe oraz ich konsorcja mogą zgłaszać projekty od 21 września do 29 października.

Zmiany w Rankingu Studiów Inżynierskich 2020

Opublikowano: 09.09.2020 19:08

Po ponownej weryfikacji danych okazało się, że 19 kierunków studiów prowadzonych na Politechnice Warszawskiej zajęło pierwsze miejsce w rankingu przygotowywanym przez magazyn „Perspektywy”. Do liderów zestawienia dołączyły budownictwo oraz geodezja i kartografia.

Dziekani Wydziałów PW w kadencji 2020-2024

Opublikowano: 09.09.2020 15:13

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba wręczył nominacje dziekańskie. Uroczystość odbyła się 9 września 2020 roku w Sali Senatu PW.

Zakończyła się II edycja Programu Mentoringowego

Opublikowano: 08.09.2020 11:43

Zdjęcie

W tym roku nietypowo, bo zdalnie, Biuro Karier PW wspólnie z uczestnikami podsumowało drugą edycję Programu Mentoringowego na Politechnice Warszawskiej.

Studenci PW zainspirowali uczniów z Lęborka i filmowców

Opublikowano: 08.09.2020 11:28

Reprezentanci Studenckiego Koła Astronautycznego z Grzegorzem Daszykowskim z zespołem PW-Sat2

Przez kilka lat z uwagą obserwowaliśmy, jak zespół ze Studenckiego Koła Astronautycznego z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa pracuje nad PW-Satem2 – drugim studenckim satelitą z Politechniki Warszawskiej. W grudniu 2018 roku satelita znalazł się w kosmosie. A teraz trafia także na szklany ekran za sprawą filmu dokumentalnego „Nieletni inżynierowie”.

Doktorant z Wydziału EiTI z nagrodą w konkursie Mathworks

Opublikowano: 07.09.2020 18:19

Michał Hałoń należy do Studenckiego Koła Astronautycznego działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW, fot. M. Hałoń/FB SKA

W rywalizacji "Make IT ROS!" opis autonomii łazika marsjańskiego Sirius zgłoszony przez Michała Hałonia został uznany za najlepszy. To świetny prognostyk przed zbliżającymi się zawodami z serii European Rover Challenge.

Grant Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowship na Wydziale Fizyki PW

Opublikowano: 04.09.2020 17:54

Dr inż. Marcin Patecki z Wydziału Fizyki PW, fot. Dmitry Nadtocheev

Prestiżowe stypendium przyznano dr. inż. Marcinowi Pateckiemu, który będzie realizował projekt The ALICE fixed-target programme layout using bent crystals at the CERN Large Hadron Collider. Jego celem jest rozszerzenie potencjału badawczego eksperymentu ALICE przy Wielkim Zderzaczu Hadronów.