Aktualności

Młodzi innowatorzy nagrodzeni w 9. edycji programu Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha

Opublikowano: 28.02.2020 12:57

Organizatorzy i uczestnicy 9. Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha podczas finału konkursu, fot. Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha

W stołecznej edycji konkursu jury najlepiej oceniło projekt czujnika wyprzedzania dla rowerzystów. Politechnika Warszawska po raz kolejny była partnerem merytorycznym wydarzenia.

Komunikat Rektora PW w związku z koronawirusem SARS-CoV-2 [aktualizacja 3]

Opublikowano: 27.02.2020 16:08

fot. freepik.com

Ważne informacje dla studentów, doktorantów i pracowników Politechniki Warszawskiej.

PW na pierwszym miejscu rankingu EngiRank

Opublikowano: 27.02.2020 15:18

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Ranking EngiRank - European Ranking Of Engineering Studies został przygotowany przez fundację Perspektywy we współpracy z Foundation for the Development of the Education System – FRSE. Jest to pierwsza edycja tego zestawienia.

ENHANCE - wspólny kampus europejski

Opublikowano: 27.02.2020 14:41

Rektorzy uczelni działających w konsorcjum ENHANCE.

Konsorcjum ENHANCE składające się z 7 uczelni technicznych: Politechniki Warszawskiej, Politechniki w Berlinie, RTWH w Aachen, Uniwersytetu Technicznego Chalmersa w Göteborgu, Norweskiego Uniwersytetu Naukowo-Technicznego w Trondheim, Politechniki w Mediolanie i Politechnika w Walencji złożyło 26 lutego 2020 r. wniosek w programie Komisji Europejskiej "Uniwersytety europejskie".

Nagrodzeni w XXVI Plebiscycie Czytelników "Przeglądu Technicznego"

Opublikowano: 27.02.2020 13:15

Laureaci konkursu organizowanego przez "Przegląd Techniczny", fot. BR PW

Podczas gali finałowej konkursu Złoty Inżynier 2019, która odbyła się 27 lutego, wyróżnienia otrzymało troje reprezentantów Politechniki Warszawskiej. Nagrodą specjalną uhonorowano Rektora Politechniki Warszawskiej prof. Jana Szmidta.

Sondaż #powiedzPW: Inkubator Innowacyjności PW

Opublikowano: 25.02.2020 14:20

#PowiedzPW

Inkubator Innowacyjności PW wraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii zorganizowało kolejny odsłonę sondażu z serii #powiedzPW. Tym razem społeczność PW może wyrazić swoją opinię na temat oferty wsparcia studentów chcących założyć startup.

Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej – trwa rejestracja!

Opublikowano: 24.02.2020 14:38

Logo

Ruszyły zapisy na Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej 2020. Jedenasta edycja obozu naukowo-rekreacyjnego dla młodzieży odbędzie się w Pięknej Górze koło Giżycka w sześciu terminach między 13 lipca a 18 sierpnia 2020 r.

Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla dr. inż. arch. Krzysztofa Koszewskiego

Opublikowano: 20.02.2020 15:00

fot. Krzysztof Koszewski

Prodziekan ds. Studiów Wydziału Architektury PW został wyróżniony podczas Gali Nauki Polskiej, zorganizowanej z okazji pierwszych obchodów Dnia Nauki Polskiej.

NCN dofinansuje projekty z PW

Opublikowano: 20.02.2020 14:39

fot. KFF "Focus"

SONATA BIS, konkurs organizowany przez Narodowe Centrum Nauki, jest skierowana do osób posiadających przynajmniej stopień naukowy doktora uzyskany w okresie od 5 do 12 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem. Celem konkursu jest powołanie nowego zespołu badawczego, w którym poza kierownikiem projektu nie może być osób posiadających stopień naukowy doktora habilitowanego lub tytuł naukowy.

Uczelniana Oferta Dydaktyczna CSZ PW

Opublikowano: 20.02.2020 07:34

Oferta skierowana jest przede wszystkim do doktorantów naszej Uczelni, ale mogą skorzystać z niej również studenci oraz pracownicy naukowi z innych instytucji badawczych.

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza do zapoznania się z ofertą wykładów ogólnouczelnianych w semestrze letnim 2019/2020.