Nagroda w konkursie „Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności”

Opublikowano: 30.06.2021 13:26

Zdjęcie radaru zamontowanego na przyczepie

Demonstrator radaru szumowego krótkiego zasięgu SZURAD zajął drugie miejsce w konkursie organizowanym przez portal-mundurowy.pl.

Kraina miodem płynąca – miejska pasieka na PW

Opublikowano: 29.06.2021 14:03

Dr inż. Łukasz Boruc podczas zakładania pasieki na terenie CEZAMAT-u.

Na terenie Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT pojawiły się trzy ule, które mają wspomagać pszczelą populację. Uczelniana pasieka mogła powstać dzięki projektowi zgłoszonemu do Budżetu Partycypacyjnego PW.

Bezpłatne warsztaty z zakresu UX dla studentów PW

Opublikowano: 28.06.2021 16:11

Grafika promująca szkolenie

Dział Wsparcia Edukacji CZIiTT PW zaprasza studentów Politechniki Warszawskiej zarejestrowanych na jednym z czterech ostatnich semestrów studiów I lub II stopnia do udziału w bezpłatnym szkoleniu online w zakresie badań User Experience.

Eureka! Kryptograficzny koncept badaczy z PW nagrodzony

Opublikowano: 26.06.2021 11:57

Grafika symbolizująca kryptografię

W konkursie Dziennika Gazety Prawnej „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki” pomysł duetu badaczy z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych – generator fizycznie niekopiowalnych kluczy kryptograficznych – zajął trzecie miejsce.

Akademickie wicemistrzostwo Polski w aerobiku sportowym

Opublikowano: 25.06.2021 13:38

Zdjęcie najlepszych zespołów AMP w Aerobiku Sportowym

Zawodniczki z Politechniki Warszawskiej zdobyły srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii Team. Złoto wywalczyły reprezentantki AWF Katowice, a brąz -Politechniki Gdańskiej.

Politechnika Warszawska w Rankingu Milionerów

Opublikowano: 25.06.2021 11:10

Zdjęcie alegorii Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej

Według rankingu przygotowanego przez firmę Pracownia Ekonomiczna 2033 sześciu absolwentów Politechniki Warszawskiej może poszczycić się majątkiem powyżej 100 mln euro. Więcej milionerów ukończyło tylko Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie (11 osób) oraz Uniwersytet Warszawski (10 osób).

Stypendia dla wybitnych młodych naukowców z PW

Opublikowano: 24.06.2021 09:19

Zdjęcie mikroskopu

Piętnaścioro badaczy z Politechniki Warszawskiej znalazło się wśród stypendystów Ministra Edukacji i Nauki. Tylko Politechnika Wrocławska może pochwalić się większą liczbą laureatów (16).

Politechniczne akcenty podczas kongresu „Executive Innovation Forum”

Opublikowano: 22.06.2021 14:59

Prof. Adam Woźniak, Prorektor ds. Rozwoju PW

O gospodarce w dobie dynamicznych zmian technologicznych oraz rozwiązaniach z zakresu transformacji cyfrowej dyskutowali uczestnicy konferencji organizowanej przez Executive Club. W wydarzeniu wzięli udział reprezentanci PW.

PW w Rankingu Kierunków Studiów 2021

Opublikowano: 22.06.2021 09:00

Zdjęcie studentów PW pracujących w warsztacie

22 kierunki studiów prowadzone na naszej Uczelni znalazły się na podium rankingu przygotowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Aż 17 z nich sklasyfikowano na pierwszym miejscu. Więcej najlepszych kierunków prowadzi tylko Uniwersytet Warszawski (23).

Politechnika Warszawska trzecią uczelnią w Polsce

Opublikowano: 22.06.2021 08:13

Zdjęcie Rektora PW prof. Krzysztofa Zaremby, Dziekanów i Prodziekanów PW z pamiątkowymi dyplomami rankingu uczelni Perspektywy 2021

Wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021