Prof. Władysław Findeisen honorowym obywatelem Warszawy

Opublikowano: 19.06.2020 14:58

Profesor Władysław Findeisen

Rada m.st. Warszawy przyjęła uchwałę nadającą godność Honorowego Obywatela Miasta Stołecznego Warszawy wybitnemu uczonemu i działaczowi publicznemu profesorowi Władysławowi Findeisenowi, Rektorowi PW w latach 1981-1985. Godność ta została nadana dzięki staraniom Stowarzyszenia Absolwentów Elektroniki na Politechnice Warszawskiej.

Nasi badacze wśród wybitnych młodych naukowców

Opublikowano: 18.06.2020 15:57

Siedmioro przedstawicieli Politechniki Warszawskiej otrzyma stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Porozumienie PW Filii w Płocku z PKN ORLEN S.A.

Opublikowano: 18.06.2020 14:19

Podpisanie umowy z PKN ORLEN S.A., fot. orlen.pl

Płocka filia PW 17 czerwca 2020 r. podpisała porozumienie kontynuujące współpracę z koncernem. Porozumienie umożliwi studentom odbywanie praktyk i staży. Dla uczelni to możliwość realizacji inicjatyw dydaktycznych razem z największym w Polsce i jednym z wiodących europejskich koncernów z branży paliwowej i energetycznej.

Zebranie przedwyborcze z kandydatami na Rektora

Opublikowano: 18.06.2020 14:13

23 czerwca 2020 r., godz. 13.00

Duże zainteresowanie konkursami Centrów Badawczych POB

Opublikowano: 17.06.2020 12:35

W pierwszych konkursach Centrów Badawczych POB złożono 260 wniosków, fot. BPI

Głównym celem projektu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza (IDUB) jest transformacja Politechniki Warszawskiej w kierunku uczelni europejskiego formatu, rozpoznawalnej międzynarodowo, wnoszącej dużo większy niż obecnie wkład w światową naukę. Temu służyć ma integracja badań w 7 priorytetowych obszarach badawczych (POB) i powołanie sieci Centrów Badawczych POB.

Trwa nabór do programu Certificate in Business for Engineers

Opublikowano: 16.06.2020 16:11

Rekrutacja do programu Certificate in Business for Engineers trwa do 30 czerwca.

Studenci czterech ostatnich semestrów studiów stacjonarnych I i II stopnia na Politechnice Warszawskiej zainteresowani rozwojem kompetencji menedżerskich, personalnych i społecznych mogą wziąć udział w drugiej edycji programu CBE prowadzonego przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej. Zapisy potrwają do końca czerwca.

Doceńmy wodę na nowo

Opublikowano: 16.06.2020 15:10

Czy susza to zjawisko jednorodne? O tym opowiedzieli naukowcy z Wydziału IBHiIŚ PW, fot. elizabeth lies/Unsplash

Susza to, obok pandemii, chyba najczęściej wypowiadane słowo kilku ostatnich miesięcy. Choć kilkanaście razy dziennie odkręcamy kurek z wodą i przyzwyczailiśmy się do tego, że mamy do niej nieograniczony dostęp, to powinniśmy zdawać sobie sprawę, że problem jej niedoboru nie dotyczy tylko dalekich, gorących zakątków świata. O różnych obliczach suszy opowiedzieli nam specjaliści z Katedry Ochrony i Kształtowania Środowiska Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW.

Zebranie przedwyborcze z kandydatami na Rektora

Opublikowano: 16.06.2020 13:20

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Uczelniana Komisja Wyborcza informuje, że 23 czerwca 2020 r. odbędzie się zebranie przedwyborcze z kandydatami na Rektora Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024.

Nasze laureatki konkursu na pracę z uczenia maszynowego lub analizy danych

Opublikowano: 16.06.2020 13:09

Eliza Kaczorek z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych oraz Aleksandra Osowska-Kurczab z Wydziału Elektrycznego zajęły drugie miejsca w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę magisterską dotyczącą uczenia maszynowego lub analizy danych. Wyróżnienie otrzymała Monika Wysoczańska z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Nagroda w konkursie Polskiego Towarzystwa Bioinformatycznego

Opublikowano: 16.06.2020 12:39

Paulina Dziadkiewicz z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej została laureatką konkursu Polskiego Towarzystwa Bioinformatycznego na najlepszą pracę magisterską z bioinformatyki obronioną w 2019 roku.