Sukcesy PW w AZS Winter Cup

Opublikowano: 05.03.2020 14:20

Najlepsze zawodniczki AZS Winter Cup w slalomie gigancie kobiet

Za nami Akademicki Puchar Polski w Narciarstwie Alpejskim. W rywalizacji świetnie spisali się zawodnicy Politechniki Warszawskiej.

Nowi profesorowie na PW

Opublikowano: 05.03.2020 12:23

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Nominacje profesorskie otrzymali dr hab. inż. Tomasz Ciach z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej, dr hab. inż. Gerard Cybulski z Wydziału Mechatroniki i dr hab. inż. Andrzej Moskal z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej.

Za nami XXXIII Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektyw

Opublikowano: 04.03.2020 15:23

Zapraszamy do PKiN na kolejną edycję targów edukacyjnych, fot. BPI

W tym roku po raz kolejny mieliśmy okazję brać udział w wydarzeniu, które chętnie odwiedzają nie tylko kandydaci na studia, ale również ich opiekunowie i nauczyciele. Dziękujemy za tak liczne odwiedziny stanowiska Politechniki Warszawskiej!

Seminarium Uczelniane: Prezentacja Centrum Badawczych Priorytetów Obszarów Badawczych (POB)

Opublikowano: 04.03.2020 13:30

Politechnika Warszawska w wyniku konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza” uzyskała status uczelni badawczej. To stawia przed nami szereg zadań i wyzwań. Podczas drugiego Seminarium Uczelnianego poświęconego uczelni badawczej zostaną zaprezentowane Centra Badawcze Priorytetowych Obszarów Badawczych (POB).

#JestemFulbrighterem: Kamila De Witte

Opublikowano: 04.03.2020 11:26

Kamila De Witte

– Otrzymałam stypendium na studia magisterskie na kierunku Engineering Management ze specjalizacją Energy, Sustainability and Environment – mówi Kamila De Witte z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej, laureatka Fulbright Graduate Student Award 2020-21.

Marcowe spotkania z kandydatami na studia

Opublikowano: 02.03.2020 14:49

Przyszłych inżynierów zapraszamy na spotkania podczas marcowych targów edukacyjnych, fot. BPI

Wszystkich, którzy zastanawiają się nad wyborem uczelni, zapraszamy do wzięcia udziału w nadchodzących targach edukacyjnych. Podczas wydarzeń organizowanych w całej Polsce będzie można spotkać naszych studentów, którzy opowiedzą nie tylko o ofercie edukacyjnej PW, ale także działalności kół i organizacji studenckich.

Pierwsze próby lotniskowe motoszybowca AOS-H2

Opublikowano: 02.03.2020 14:13

Fot. mgr inż. Wojciech Frączek, Wydział MEiL PW

Motoszybowiec AOS-H2 z hybrydowym napędem wodorowym, zaprojektowany w Politechnice Warszawskiej, po pomyślnym zrealizowaniu prób stanowiskowych przechodzi próby lotniskowe. Dotychczas wykonane próby kołowania i rozbiegu na pasie lotniska w Jasionce potwierdziły prawidłową pracę wszystkich zespołów.

Politechnika Warszawska i ANWIL S.A. podejmują współpracę na rzecz innowacyjnych rozwiązań dla nauki i biznesu

Opublikowano: 02.03.2020 11:26

fot. ANWIL S.A.

Politechnika Warszawska i ANWIL S.A. 28 lutego 2020 r. podpisały porozumienie obejmujące współpracę w obszarze działalności badawczej, rozwojowej oraz innowacyjnych rozwiązań realizowanych przy udziale zespołów eksperckich Stron oraz studentów i pracowników.

Damian Czykier ze złotym medalem

Opublikowano: 02.03.2020 10:00

Fot: Instagram

Student Wydziału Inżynierii Lądowej PW, podczas halowych mistrzostw Polski, w biegu na 60 m przez płotki zajął pierwsze miejsce z czasem 7,64.

Bolid WUT-3

Opublikowano: 28.02.2020 13:43