Komunikat Międzywydziałowej Komisji Rekrutacyjnej z dnia 12.07.2021 r.

Opublikowano: 12.07.2021 15:01

Zdjęcie studentów podskakujących z radości.

Wyniki kwalifikacji kandydatów na studia stacjonarne I stopnia są dostępne na Indywidualnych Kontach Rekrutacyjnych (IKR).

Jak nasi naukowcy wykorzystują potencjał teraherców?

Opublikowano: 08.07.2021 12:27

Zdjęcie mikroskopu

Duże zdolności prześwietlania przedmiotów i możliwość przesyłania informacji – to cechy promieniowania terahercowego, które wzbudzają zainteresowanie świata nauki. Coraz większy wkład w tworzenie nowatorskich rozwiązań, wykorzystujących te atuty, mają badacze z Politechniki Warszawskiej.

Ostatni dzień rekrutacji na studia na PW w Płocku

Opublikowano: 07.07.2021 08:40

Zdjęcie studentów Filii PW w Płocku

Chcesz studiować na Politechnice Warszawskiej? Dobrze się składa! Jeszcze do 14 lipca trwają zapisy na studia stacjonarne I stopnia w naszej Filii w Płocku.

Naukowiec z PW współautorem raportu o zasobach wodnych w Polsce

Opublikowano: 06.07.2021 09:16

Zdjęcie łodzi i jeziora

Stale pogarszająca się jakość jest głównym problemem związanym z wodą w naszym kraju – to podstawowy wniosek płynący z opracowania stworzonego m.in. przez dr. Tomasza Tyca z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.

Jak tam trafić? Zapraszamy do udziału w badaniu

Opublikowano: 06.07.2021 09:01

Grafika informująca o ankiecie

Chcemy się dowiedzieć, jak osoby odwiedzające Politechnikę Warszawską odnajdują się w przestrzeni naszej Uczelni i zdiagnozować problemy związane z oznakowaniem, dostępnością budynków oraz terenów na PW, zwłaszcza dla ludzi z niepełnosprawnościami. Dlatego zachęcamy do udziału w anonimowej ankiety.

Naukowiec z PW w Radzie ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych

Opublikowano: 05.07.2021 10:54

Zdjęcie ekspertów z Rady ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych

Prof. dr hab. inż. Mirosław Parol z Wydziału Elektrycznego PW został powołany do Rady ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych. Pierwsze posiedzenie nowej grupy eksperckiej działającej przy Prezydencie RP odbyło się 30 czerwca 2021 r.

Wyróżnienia dla PW w konkursie „Technicus 2021”

Opublikowano: 01.07.2021 14:13

Okładki książek wyróżnionych w konkursie "Technicus 2021"

Jury ogólnopolskiego konkursu na najlepszą książkę techniczną oraz na najlepszy poradnik techniczny doceniło dwie publikacje z Politechniki Warszawskiej.

Współpraca Politechniki Warszawskiej z CERN-em

Opublikowano: 01.07.2021 13:06

Zdjęcie detektora ALICE

1 lipca 2021 roku mija dokładnie 30 lat, od kiedy Polska jest pełnoprawnym członkiem CERN-u – europejskiej organizacji naukowej zajmującej się badaniem materii. Ważny wkład w prace ośrodka mieli i mają naukowcy z naszej Uczelni.

Studenckie wsparcie dla rozwoju turystyki kosmicznej

Opublikowano: 01.07.2021 12:11

Zdjęcie zespołu z Innspace odpowiedzialnego za nagrodzony projekt

Zespół Innspace tworzony m.in. przez naszego studenta wziął udział w finale międzynarodowych zawodów Student Aerospace Challenge. Za swoją pracę dotyczącą ochrony przeciwradiacyjnej pasażerów samolotu suborbitalnego otrzymał Suborbital Day Special Prize.

Rekrutacja do Szkół Doktorskich PW

Opublikowano: 01.07.2021 08:19

Zdjęcie studentów PW

Rozwijaj swoją naukową karierę na Politechnice Warszawskiej!