Siedem medali w międzynarodowych zawodach

W międzynarodowych zawodach SAE Aero Design Westw Stanach Zjednoczonych studenci z Koła Naukowego SAE AeroDesign siedem razy stawali na podium, w tym trzy na najwyższym stopniu.

Całkowicie zdominowali rywalizację w klasie Micro (dla małych samolotów, m.in. z ograniczeniami mocy i rozpiętości). Wygrali klasyfikację generalną, byli najlepsi w lotach (wykonanie zadanej misji) oraz w prezentacji technicznej. Zajęli też drugie miejsce za raport techniczny.

W klasie Regular (gdzie do najważniejszych wytycznych należy zakaz używania elementów kompozytowych) studenci PW trzy razy stanęli na trzecim stopniu podium: w klasyfikacji generalnej, za wykonanie misji i za raport techniczny. W prezentacji technicznej uplasowali się na czwartym miejscu.

Na zdjęciu studenci z Koła Naukowe SAE AeroDesign z samolotami i skrzyniami do przewożenia samolotów

Kto

Zespół: Bartosz Zięzio (przewodniczący Koła Naukowego SAE AeroDesign), Michał Włodarczyk (koordynator klasy Regular), Justyna Pluta (koordynatorka klasy Micro), Piotr Garbowski (koordynator klasy Micro), Julia Lesiuk, Monika Mederska, Jakub Romanowski, Antoni Derda, Wojciech Kluczyk i Piotr Godlewski